Головна

Карта України,

виготовлена учнями школи

до Дня Миру

Фотогалереї

Історія загальноосвітньої школи №1 I–III ступенів, з 2000 року по 2012 рік – навчально-виховне об'єднання  №2

Усім відомий вислів: «Учорашній день – вчитель сьогоднішнього». У цьому переконуємося, вивчаючи історію нашого навчального закладу.

Першу російську школу було засновано в Шепетівці у 1934 році. Спочатку вона була початковою. Містила в собі 1-4 класи і була розташована в будинку колишньої польської школи на вул. Леніна (наразі – будівля школи №4). Школа комплектувалась із дітей військовослужбовців, працівників промисловості і транспорту, які приїздили до Шепетівки з інших республік. Навчання проводилось у другу зміну.Важко було працювати без власного приміщення. Тому вже 1934 року, за ухвалою Міністерства освіти УРСР, розпочато спорудження шкільної будівлі на вул. Островського. Це будівництво закінчилося в 1936 році. Перша школа отримала гарну триповерхову будівлю з паровим опаленням і водопроводом.

Після переходу до нового приміщення російська школа поповнилась новим складом учнів і була реорганізована в семирічну. Її директором призначено випускника Ворошиловоградського (нині - Луганського) педінституту Сагірова. На жаль, у нас немає достатніх відомостей про цю незвичайну людину. Але ми чекаємо відповіді на запит до військового комісаріату та республіканського архіву, щоб дізнатися про подальшу долю першого директора.

Серед перших учителів школи були такі: Бадовський Л.М. – учитель біології, Шестацька М.І. – учитель історії, учителі початкових класів Мілютіна Ю.А., Базелюк А.І. та інші. З кожним роком кількість учнів у школі зростала, а 1941 року перша російська школа стала вже середньою. У закладі створено кабінети фізики та біології, відкрито їдальню, придбано необхідні меблі. У цей час особливо багато посібників виготовлено під керівництвом учителя біології Бадовського Л.М., якого в 1936 році призначено директором школи.

У 1941 році відбувся перший випуск учнів 10 класу, але випускного вечора, призначеного на 22 червня, не було. Саме у цей день фашистські загарбники напали на територію СРСР. У Шепетівці розпочалась мобілізація, створювались військові формування Радянської Армії і відправлялись на фронт. На полі бою загинув і Бадовський Л.М.

4 липня 1941 року німці захопили Шепетівку. В перші дні окупації в школі відкрито військовий шпиталь, який проіснував до осені. Пізніше на другому і третьому поверхах влаштовано солдатську казарму. Взимку німці спалили в кочегарці всі подвійні віконні рами, які знаходились на горищі, а також - частину дощок, які позривали на горищі з перекриття. У листопаді німці дозволили відкрити два класи початкової школи. Навчання було платне – 150 карбованців щомісячно за кожного учня. Школу відвідувало дуже мало дітей, а з початком зимових холодів навчання взагалі призупинилось.

Улітку 1943 року в приміщенні школи розташовано пункт відправки молоді до Німеччини. На першому поверсі змуровані цегляні перегородки й влаштовані каземати. Тут знаходилась озброєна охорона і комісія з відбору і відправки молоді до Німеччини. Всі класні кімнати на ІІ і ІІІ поверхах були заповнені хлопцями і дівчатами, яких окупанти зігнали сюди з ближніх районів і по черзі відправляли на станцію для завантаження у вагони.

11 лютого 1944 року Шепетівку звільнено від фашистських окупантів військами 1-го Українського фронту. Після звільнення міста шкільна будівля залишилась без жодного вікна і навіть дверей. Центральне опалення виведено з ладу. Ні парт, ні столів, ні стільців – нічого не залишилось. Навесні 1944 року в першій школі розпочались відновлювальні роботи. Завдяки спільній праці вчителів, батьків, учнів 1 вересня 1944 року діти початкових класів сіли за парти. Директором школи призначено І.А.Рубанова, під керівництвом якого велись усі відновлювальні роботи.. До жовтня 1944 року було підготовлено ще шість класних кімнат. 1 жовтня розпочались заняття в 5-10 класах. На третьому поверсі відкрито невеликий зал зі сценою і лавками, на першому – їдальня з кухнею. На кожного учня щоденно видавали 100 г хліба і по одному шматочку цукру.

Таким чином, за один рік школа була повністю відновлена, а в 1945 році відбувся перший післявоєнний випуск 10 класу - 9 учнів. За партами сиділи учні-фронтовики, повернулись з фронту і вчителі: Рубанов І.А. – директор школи, Фесенюк Л.М. – учитель історії, Ковальчук А.М. – учитель англійської мови, Гольдштейн Й.І. – учитель математики, Пономаренко А.Д. – учитель біології.

Починаючи з 1944 року, у школі працює вчитель фізики Шабадах В.К. Крім цікавих уроків, він активно проводив позакласну роботу: керував фізичним гуртком, учасники якого підготували експонати на республіканську виставку народного господарства. Шабадах В.К. став одним з перших педагогів України, нагороджених орденом Леніна у повоєнні роки. Його можна вважати і засновником шкільної династії, тому що тут навчалась його дочка Нонна та онук Всеволод.

У 1948 році весь педколектив та учні школи урочисто відзначали присвоєння звання «Заслужений учитель УРСР» Мілютіній Ю.А., учительці початкових класів.

1949 року школі присвоєно ім’я М.Островського, видатного радянського письменника, нашого земляка.

50 - ті рр. – період розбудови народного господарства. У цей час директором школи стає Лавренко А. П. При ньому збільшилась кількість учнів (випуск 1953 року – 69 учнів),створюється просторий актовий зал, вестибюль зі зручними гардеробними кімнатами, відкривається майстерня.З 1956 року в навчальні плани вводиться вивчення таких дисциплін, як: електротехніка в 10-му класі, автосправа – 9-му, машинознавство – в 8-му, слюсарна і столярна справа у 5-7 кл. і ручна праця (ліпка, вишивання, вирізання з картону елементів столярної справи) в 1-4кл. З метою створення необхідних умов для повноцінного проведення уроків фізики, електротехніки, практичних і лабораторних робіт на рівні нових вимог політехнізації в школі в 1956 році було облаштовано фізлабораторію; також відкрито автоклас, метереологічну станцію, переоснащено спортивний майданчик, побудовано теплицю й кролеферму. На той час відомими були прізвища учителів-ентузіастів: Лернер С.Е., Благодатової В.І..

У 1960 році директором було призначено учителя історії Соловйова С. М. Через три роки, за наказом райвно, школа виділена в Шепетівці як опорна. Значно активізувалась організація гурткової роботи. Вчителі Шабадах В.К., Лернер С.Е., Пономаренко А.Д., Товпелева І.М., Гольдштейн Й.І., Гутман М.А. прищеплювали дітям любов до винахідництва та дослідницької роботи. Протягом навчального року виготовлено понад 150 приладів, які демонструвались на республіканських виставках. Ще в ті часи відчувався особливий потяг дітей до фізики та математики. Так, учень Шамшин О. у 1963 році став переможцем республіканської олімпіади юних фізиків.

З 1972 р по 1986 р. директором школи була Машевська О. А.. Під її керівництвом завершено будівництво нового приміщення школи із сучасними їдальнею, спортивним залом, кабінетами фізики і хімії, радіовузлом, лінгафонним кабінетом. Школа перейшла на навчання в одну зміну. Крім того, був відкритий зал М. Островського і Бойової слави, школа отримала статус закладу з поглибленим вивченням англійської мови.

Славні традиції освітнього закладу продовжив ентузіаст педагогічної справи Дзяворук П.Ф., який очолював заклад з 1986 по 1997 рр. У цей час значно удосконалюється матеріально-технічна база навчальних кабінетів, набувають естетичного вигляду шкільні коридори, вестибюль, подвір’я школи. Відкрито філію школи для учнів початкових класів. Молодому талановитому директорові вдалося значно підвищити рейтинг школи за усіма показниками. Він згуртував навколо себе потужну команду однодумців: Гарбузову А.Є., Рибачук В.О., Крив’язюк В.М., Мельника П.П., Колесник З.І. До цього часу школа пишається досвідченими учителями, які багаторічною працею утвердили педагогічний імідж освітянської ниви міста, серед них:. Кестельбойм М.М., Кестельбойм І.М., Анталік Л.П., Дубінський А.І, Резуненко В.П, Бомзе М.Л., Шандріна Є.Ф., Баєва Н.Г., Коленко В.М., Майзліш М.С., Неродюк Л.Т., Бєглова В.О., Шамрай М.Ф., Галицька К.Ф., Приходько В.І., Штен П.О., Хмельницька В.П., Геземчук Ф.Ю.,. Орленко Л.І., Сирма С.К., Сарнацька О.В.

Нову сторінку в історії школи було відкрито, коли заклад очолив 1998 року досвідчений директор Молявчик В.А. Він примножив усе позитивне, надбане його попередниками щодо матеріального забезпечення закладу й удосконалення навчально-виховного процесу. З його приходом відбувається комп’ютеризація школи, створюється сучасний медіацентр, запроваджуються мультимедійні технології навчання. Попереду ще багато творчих задумів, сучасних проектів. Іх практичне втілення – справа часу.

З історії школи

Дубінський А.І. веде екскурсію. 1978 р. Випуск 1952 р.
Шабадах В.К. веде заняття гуртка технічної творчості Засідання педагогічної ради. Директор Скачко М.С. 1967 р.
День Знань. 1966 р. Перший урок у 1-А класі. 1976 р.
Підготовка експонату на виставку технічної творчості Ієвлєва Є.П.- заслужена вчителька СРСР, вчитель початкових класів
Педагогічний колектив 1954 р. Директор Лавренко А.П. Директор Скачко М.С.


Інформація про діяльність навчального закладу

Мова освітнього процесу - українська

Статут гімназії №1 Шепетівської міської ради Хмельницької області

Провадження освітньої діяльності

Структура та органи управління Шепетівської гімназії №1

Всі документи

Навчання в умовах воєнного стану

Вакантні посади станом на 02.09.2024 н.р. - відсутні.


Фінансова діяльність

Фінансова звітність

Публічні закупівлі

Благодійний фонд


«Рукопис» - Інформаційно-розважальний вісник учнівського самоврядування Шепетівської гімназії №1

«Free Time» - Офіційний канал шкільного телебачення учнівського самоврядування Шепетівської гімназії №1

PROшколу: ЗОШ №1

Соціальна реклама (ситуації)

«Країна на ймення школа»

«Музей рідної школи»

«Благодійний концерт «Дітям Донбасу»

«Змінюючи себе, змінимо світ»



Пам'ятай

Безпечна поведінка під час зимових канікул

Правила безпеки вдома, на вулиці, на воді та в Інтернеті

Звернення до батьків

Консультативний центр щодо допомоги сім’ям з дітьми, які виїхали за межі країни та зіштовхнулися з низкою проблемних питань


Уповноважена особа з питань протидії домашнього насильства

STOP БУЛІНГ

Національний портал з імунізації


Пам'ятка населенню щодо дій в екстремальних ситуаціях


Фільм «Країна на ймення школа»

Фільм «Музей рідної школи»

Фільм «Благодійний концерт "Дітям Донбасу"»

Фільм «Змінюючи себе, змінимо світ»


Понад бар'єрами

Кращий випускник

Гордість школи

Тези учнівських наукових робіт


Таланти

Проба пера

Фольклорний гурток «Віночок»

Вокальна група «Камертон»

Захоплення родини Максимюк

Захоплення родини Лінник

Захоплення родини Войтович

Захоплення родини Линник


Картинні галереї

Іванової Катерини

Мазуркевича Назара

Федосєєвої Катерини

Кіракосян Маргарити

Васильченко Анастасії

Сільвестр Аліни

Яцюк Вікторії

Яцюка Івана


З історії школи

З історії школи

Благодійні ярмарки

Благодійні ярмарки

Школа майбутнього першокласника

Школа майбутнього першокласника

День української хустки

День української хустки

Кольоровий тиждень

Кольоровий тиждень

Жінки в житті Шевченка

Жінки в житті Шевченка

Семінар НУШ

Семінар НУШ

«Люби і знай свій рідний край»

Люби і знай свій рідний край

Новорічна феєрія

Новорічна феєрія - 2020

Осінній дивограй

Осінній дивограй-2020

Новорічні свята

Новорічні свята

Новорічні композиції

Новорічні композиції

«Пасхальний декор»

«Пасхальний декор» - 2019

Новорічні композиції

Новорічні композиції

Виставка робіт з декоративно-прикладного мистецтва

Виставка робіт з декоративно-прикладного мистецтва - 2018

«Осінні мотиви»

Осінні мотиви - 2018

«Подільські писанки»

«Подільські писанки» - 2018

День соборності України

День соборності України

Новорічні композиції

Новорічні композиції

«Барви осені»

Барви осені - 2017

Дитячий форум у Львові

Дитячий форум у Львові - 2017

«Темп»

Літній табір 'Темп'

День соборності України

День соборності України